ktore konto bankowe wybrac

Gdzie najlepiej założyć konto bankowe?

Doceń nas

Często stajemy przed wyborem: założyć konto w popularnym banku przez internet, czy wybrać się do swojego lokalnego banku i w placówce podpisać umowę z bankiem.

Obie formy związania się umową z bankiem są dobre i mają swoje wady i zalety.

Zakładanie konta w placówce banku.

Jeśli udamy się do jakiejkolwiek placówki banku w naszym mieście, możemy być na 90% pewni, że tego samego dnia podpiszemy umowę i będziemy mogli (w części) korzystać z usług bankowych. Nie będzie możliwa płatność kartą debetową, bo tą dostaniemy dopiero pocztą po kilku dniach.

Nie będziemy też mieli możliwości porównania ofert innych banków (być może tańszych i oferujących więcej usług).

Jeśli udajemy się do placówki banku w celu założenia konta, musimy zabrać ze sobą wszystkie dokumenty, jakie będą nam potrzebne. Konta w placówce banku nie zakłada się na raty. Wszelkie formalności załatwimy tego samego dnia lub pracownik banku poprosi nas o spotkanie w innym terminie.

Koszty konta w placówce.

Zakładanie konta w oddziale banku może różnić się nieco od opcji zakładania konta przez internet pod względem kosztów. Często zdarza się, że bank oferuje inne warunki prowadzenia konta dla osób korzystających z placówki oraz tych używających konta tylko przy użyciu połączenia internetowego.

Opłaty mogą różnić się znacznie i dochodzić nawet do kilkudziesięciu złotych. Jest to jednak coraz mniej popularna praktyka i polskie banki odchodzą od niej.

Najlepiej przez internet?

Oczywiście najlepiej jest założyć konto bankowe przez internet. To szybka i niezwykle wygodna forma związania się z bankiem.

Dodatkowo daje nam czas na podjęcie właściwej decyzji i wybranie takiego banku, który zaoferuje nam najlepsze warunki prowadzenia konta. Pamiętajmy bowiem, że konto bankowe będzie z nami przez wiele najbliższych lat (chyba, że zdecydujemy o jego zamknięciu) i odpowiedni bank należy wybrać bardzo ostrożnie.

Opłaty za konto zakładane przez internet

Jeśli zdecydujemy się na założenie konta przez internet, powinniśmy wybrać przede wszystkim darmowe konto bankowe. Za samo wysłanie wniosku do banku, jego rozpatrzenie i dostarczenie umowy przez kuriera do naszego domu nie zostanie pobrana żadna opłata.

W jakim banku założyć konto osobiste?

Tutaj wybór należy w zupełności do osoby zakładającej konto. Jeśli potrzebujemy konta do codziennych operacji bankowych, jak przelewy, płatności internetowe, wypłaty z bankomatów czy płatności kartą w sklepie, możemy skorzystać z najpopularniejszych, darmowych kont bankowych (jak choćby mBanku, Inteligo, czy popularnego ostatnio Alior Banku).

Wybór banku jest o tyle ważny, że wiele z mniejszych banków est często przejmowanych przez większe instytucje i opłaty mogą się w nich zmieniać. Wybierając popularny, duży bank, mamy pewność, że zasady prowadzenia naszego konta będą w długim okresie niezmienne.

Kuba Pigóra

Pisze nie tylko o darmowych kontach bankowych, lubi czytać regulaminy i korzystać z promocji bankowych. O kontach bankowych wie (prawie) wszystko. Jeśli jesteś dociekliwy, zobacz go także w innych serwisach Kuba Pigóra na Google+ oraz na Facebook'u.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>